Najnowsze aktualności klubowe

Dobry dzień tenisistów Górnik Bytom.

1.Wojciech Marek po dwóch wygranych w turnieju

Głównym Roland Garros

files/zdjecia aktualnosci/marek 22.jpg

2. Aleksander Zdzuj z tytułem wicemistrzowskim

w deblu na Tennis Europe u16 w Zabrzu.

files/zdjecia aktualnosci/zdzuj 11.jpg

Podsumowanie ostatniego tygodnia!

WYNIKI BUDZĄ SZACUNEK!

I miejsca

-Jan Wieczorek [Górnik Bytom] WTK -singiel

files/zdjecia aktualnosci/wieczorek jan 14.jpeg

-Mikołaj Cwiek [Górnik Bytom i SPMS] WTK-singiel

files/zdjecia aktualnosci/20180527_211141.jpg

-Tymoteusz Kapela [Górnik Bytom i SPMS] WTK-debel

files/zdjecia aktualnosci/kapi.jpg

-Wiktoria Gasz [Górnik Bytom i SPMS] WTK-debel

-Zofia Zasadzień [Górnik Bytom i SPMS] WTK -debel

files/zdjecia aktualnosci/gasz zas.jpg

II miejsca

-Olivia Bergler [Górnik Bytom i SPMS] OTK -debel

-Pola Kasprzak [Górnik Bytom i SPMS] OTK -debel

-Kinga Wahl-Maniecka [Górnik Bytom] WTK -singiel

files/zdjecia aktualnosci/kinga.jpg

-Tymoteusz Kapela [Górnik Bytom i SPMS] WTK-singiel

-Kinga Wahl-Maniecka [Górnik Bytom] WTK-debel

-Mikołaj Ćwiek [Górnik Bytom i SPMS] WTK -debel

-Borys Marusiak [Górnik Bytom i SPMS] WTK-debel

III miejsca

-Pola Kasprzak [Górnik Bytom i SPMS] OTK -singiel

XXV Czarne Diamenty

Rozpoczęliśmy Międzynarodowy Turniej Czarne Diamenty. Swoje mecze wygrało 3 muszkieterów z Bytomia : Władysław Króliczak

files/zdjecia aktualnosci/czarne 2018 kroliczak.jpg

Robert Baran,

files/zdjecia aktualnosci/czarne 2018 baran .jpg

Dariusz Łukaszewski

files/zdjecia aktualnosci/czarne 2018 darek.jpg .

Zapraszamy do kibicowania . Jutro mecze od godz. 9.00.

Sezon letni rozpoczęty na dobre!

Sukces Magdy Hędrzak!

W turnieju „ 16” kobiet i mężczyzn rozegranym na naszych kortach

Najlepiej z zawodników Górnika zaprezentowała się Magda Hędrzak.

Wygrała wszystkie 6 meczy i zajęła I miejsce!

files/zdjecia aktualnosci/hedrzak 3.05.2018.jpg

Wśród mężczyzn ,Max Steinberger był II ,a Karol Krawczyński V.

Obaj wygrali po 5 spotkań i obaj uznali wyższość jedynie Mateusz

Terczyńskiego, z tym ,że Max w rundzie finałowej ,a Karol w grupie.

Wcześniej rozegrane zostały eliminacje DMP młodzików i młodziczek.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy nie awansowali do finałowej ósemki.

Nasze młodziczki zajęły IX miejsce ,a chłopcy XI miejsce w Polsce.

Co przed nami ;

Super Seria młodzików w Łęczycy,gdzie Emilia Durska zajęła III miejsce

files/zdjecia aktualnosci/durska III leczyca.jpg

oraz OTK Kadetów w Zabrzu

A w dniach 18-20 maj o awans do finałów DMP powalczą

Skrzatki w Szczecinie i skrzaty w Bielsku.

OTK w grupach K+M

Zawodnicy w turnieju głównym OTK K+M w grupach 1-3.05.2018

Wędrocha

Julia

Sasiak

Justyna

Pietras

Natalia

Hędrzak

Magdalena

Makal

Maja

Komar

Natalia

Skrzypczyńska

Joanna

Kostek

Jaśmina

Samberger

Ewa

Bartusek

Karolina

Maniawska

Angelina

Kus

Anna Liza

Podbioł

Zofia

Komar

Marta  WC

Borgman

Agata     WC

Zakordoniec

Emma    WC

 

Steinberger

Max

Piekarek

Kacper

Bronka

Adam

Zamorski

Jakub

Kwiatkowski

Przemysław

Jozwik

Patrick

Chmielewski

Borys

Biliński

Gabriel

Kosiński

Patryk

Szuszkiewicz

Radosław

Zawisza

Paweł

Brzózka

Bartłomiej

Kaliszewski

Paweł   WC

Terczyński

Mateusz   WC

Krawczyński

Karol    WC

Zdzuj

Aleksander    WC

Drużynowe Mistrzostwa Polski - eliminacje 28-30.04.2018

Klub Sportowy Górnik Bytom

ul. Tarnogórska 5

41-902 Bytom

NIP:626-118-78-74, REGON:001398766

 

__________________________________________________________________________

Komunikat Eliminacji DMP młodzików 28-30.04.2018

Miejsce turnieju:  K.S. Górnik Bytom

41-902 Bytom

ul. Tarnogórska 5

Email: ksgornik_bytom@op.pl

Tel. 32 281-78-70

Dyrektor turnieju: Dariusz Łukaszewski  501-184-225,

Sędzia naczelny: Janusz Sewastianow

Piłki: zgodnie z regulaminem PZT

 

Zakwaterowanie:

Hotel Boutique,  Bytom  nr Tel. 32 708 70 00 , ul. Konstytucji  91

Hotel Judo , Bytom , nr tel. 601-163-128

 

Korty: nawierzchnia mączka. W razie deszczu możliwość przeniesienia gier do hali obok kortów otwartych. Nawierzchnia hart . Wejście na halę TYLKO w obuwiu zastępczym typu „non marking”. Żaden zawodnik nie będzie wpuszczony na halę w butach z kortów ceglanych choćby je umył.

Nagrody: awans do finałów DMP

Weryfikacja: 28.04.2018 sobota, godz. 8.30-9.00

Początek gier po losowaniu ok. 9.00

Gala Bytomskiego Sportu i Biznesu .

Gala Sportu i Biznesu jest świętem ludzi sukcesu, zarówno tych, którzy zdobywają punkty i medale napawając nas dumą, ale również tych, którzy tworząc miejsca pracy oraz wytwarzając uznane i poszukiwane produkty, stają się wizytówką miasta – powiedział podczas gali Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.  
Tytuł trenera/działacza sportowego roku 2017 trafił w ręce dwóch wybitnych działaczy: Marka Słyki (bezpośredniego trenera Natalii Kropskiej oraz opiekuna między innymi Ewy Koniecznej, Kamila Grabowskiego czy Beaty Pacut) oraz Dariusza Łukaszewskiego (dyrektora Klubu KS „Górnik” Bytom, za aktywność na polu pozyskiwania środków dla tenisa ziemnego w Bytomiu i wkład w budowę 4.kortowej hali tenisowej).  
W sektorze gospodarczym przyznano nagrody, w pięciu kategoriach, w tym nagrodę -menedżera roku.  
Otrzymał ją również Dariusz Łukaszewski, który podziękował
zarządowi ,zawodnikom i pracownikom klubu Górnik Bytom ,gdyż bez ich zaangażowania i pomocy, nie byłby dziś tutaj. 
files/artykuly/laur.pngfiles/artykuly/laur2.pngfiles/artykuly/laur 3.jpg
       

Wojtek dalej na fali!

Przebywający w Hiszpanii na cyklu turniejów

[grade II i grade I] ,Wojciech Marek znów

pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności.

Po zwycięstwie w zeszłym tygodniu w deblu, teraz dorzucił

finał w singlu!!

Wygrał z trójką Hiszpanów ,a w półfinale był lepszy

od Brytyjczyka A. Matusevicha 6/4 7/5.

W finale uległ kolejnemu Hiszpanowi C.Lopez-Montagud 4/6 4/6.

Od środy ostatni turniej !

files/zdjecia aktualnosci/1marek.jpg

Kolejne duże wydarzenie za nami!!!

Zdobyliśmy 3 medale

Srebro w deblu dla Zuzanny Wilk i Marceliny Podlińskiej

Oraz dwa brązowe medale dla

Magdy Hedrzak [w singlu i deblu]

Wielkie podziękowania dla wykonawcy ,że udało się zdążyć

I impreza mogła się odbyć na nowej hali!

Jak również dla głównych partnerów zawodów:

-Lotto ,dzięki któremu nagrody były największe w dotychczasowej

Historii Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

-Polskiemu Związkowi Tenisowemu, który również wsparł imprezę

[ze środków Ministerialnych]

Co nas jeszcze czeka w 2018 w Bytomiu??

MAJ-Jubileuszowy XXV turniej Seniorów i Amatorów

„Czarne Diamenty”

CZERWIEC- Kolejny turniej ITF Juniors grade II [Memoriał J. Widawskiego]

LIPIEC-Mistrzostwa Polski Juniorów

Będziemy czynić starania ,aby u nas odbyły się również finały Drużynowych

Mistrzostw Polski.

files/zdjecia aktualnosci/Magda na pudle MP.jpg

files/zdjecia aktualnosci/mmpu23 debel.jpg

files/zdjecia aktualnosci/wicemistrzynie2018.jpg

Nasi znów widoczni!

1.Mistrzostwa Śląska kadetów:

Tytuł dla Stasia Sławika,

files/zdjecia aktualnosci/slawik 11.03.2018.jpg

Maciek Klasiński III.

WTK skrzaty i młodzicy

2.W Bytomiu na WTK skrzatów:

Zuzanna Kulczycka I w singlu,

Tymek Kapela III w singlu.

Zuzanna Kulczycka I ,a Kinga Wahl-Maniecka II

w deblu.

Antoni Wieczorek też I w deblu.

3. WTK młodzików w Pszczynie;

Jan Wieczorek w finale singla i debla ,jutro finały.

Jutro też wynik u nas.

Wiktoria Gasz II w singlu.

Nabór do SMS 2018/2019

Znów dobre wieści!

  1. Wojciech Kasperski i Maciej Ziomber III parą deblową ITF Juniors w Puszczykowie
  1. Wojtek do tego dorzucił ćwierćfinał w singlu
  2. Aleksander Borzych II w deblu  i III w singlu na OTK Kadetów w Gdańsku.
  1. Piotr Wiśniewski z tytułem  w deblu i z ćwierćfinałem w singlu na tym samym turnieju.
  1. Antoni Wieczorek I w singlu na WTK Skrzatów w Krakowie
  1. Jan Wieczorek II i w singlu i w deblu na WTK Młodzików w Pszczynie.
  1. Olivia Bergler  II w singlu też w Pszczynie.

Wiele się działo w minionym tygodniu.

Nasi ,jak zwykle ,w czołowych rolach!

MISTRZOSTWA POLSKI Kobiet i Mężczyzn.

Z Bydgoszczy przywozimy medal Marceliny Podlińskiej

files/zdjecia aktualnosci/merci18.jpeg

W singlu kobiet oraz 5 ćwierćfinałów;

Wojtka Marka w singlu oraz debli

Max Steinberger/Wojciech Marek ,Marcelina Podlińska/

Zuzanna Wilk ,także z partnerami z innych klubów w ćwierćfinale

Byli ;Emma Zakordoniec i Patryk Janik.

ITF Juniors

Po II miejscu w Hamburgu ,nasz nowy zabytek Mikołaj Lorens

files/zdjecia aktualnosci/lorens hamburg.PNG

Był III w deblu w Kopenhadze.

OTK-Kadeci [Sobota]

W trwającym turnieju do półfinałów awansowali już

Jan Kopcik i Aleksander Zdzuj, jest szansa na Bytomski

Finał ![jutro i półfinały i ewentualny finał.

WTK

W Chorzowie na turnieju skrzatów ,świetne wyniki naszych

I miejsce Antoniego Wieczorka ,który w finale pokonał

Tymka Kapelę ,też Górnik Bytom.

files/zdjecia aktualnosci/wieczorek i kapela.jpeg

Wśród dziewcząt II miejsce dla Kingi Wahl-Manieckiej.

files/zdjecia aktualnosci/kinga maniecka .jpeg

Na turnieju młodzików w Polanicy , III miejsce dla Jana Wieczorka.

 

Trzymamy kciuki za dwójkę walczącą jutro w Sobocie oraz za

-Juniorów [ZIomber, Kasperski ,Zakordoniec] ,będą grać w ITF

Juniors w Puszczykowie,

-Młodzików [Durska, Klasiński] będą nas reprezentować na Mistrzostwach

Polski w Zabrzu.

Dobry start naszych zawodników na HMP

Z Mistrzostw Polski Juniorów w Szczecinie

Przywozimy 3 medale

2 x srebro

Maciej Ziomber w singlu

files/zdjecia aktualnosci/ziomber mp18.jpg

Wojciech Kasperski w deblu

files/zdjecia aktualnosci/kasperski mp 18.jpg

oraz brąz

Emma Zakordoniec w singlu.

W tym tygodniu w Bydgoszczy zaczynają się MP Kobiet i Mężczyzn.

Nas reprezentują:

Wojciech Marek i Max Steinberger oraz

Emma Zakordoniec ,Zuzanna Wilk i Marcelina Podlińska.

Zwycięstwo w grze podwójnej

Wojtek Marek z tytułem deblowym w Turnieju ITF [grade I] w Traralgon [Australia]

files/zdjecia aktualnosci/Marek I debel 18.01.2018.jpg

Sezon zaczął się na dobre !

Pola Kasprzak Mistrzynią Śląska skrzatek w grze pojedyńczej!

Zuzanna Kulczycka u dziewcząt i Antoni Wieczorek wśród chłopców

Zajęli II miejsce w grze podwójnej.

Za tydzień debiut  w turniejach wielkoszlemowych

[na początek juniorskiej edycji] Wojtka Marka!

W turniejach ITF walczyć będą;

Emma Zakordoniec ,Maciej Ziomber i Aleksander Zdzuj w Warszawie [ranga V]

Magda Hędrzak i Wojciech Kasperski w Austrii [ranga IV]

W weekend grali nasi w OTK-ch i tak;

Marcelina Podlińska II ,a Zuzanna Wilk IV w turnieju kobiet w Chorzowie.

Max Steinberger II w turnieju mężczyzn ,też w Chorzowie.

Jan Kopcik V, a Stanisław Sławik VII w turnieju kadetów w Krośnie.

Emilia Durska V , Maciej Klasiński  VII, a Olivia Bergler IX w turnieju młodzików w Lublinie.

Do tego tydzień temu Tymoteusz Kapela II w WTK skrzatów w Miechowicach.

Ciekawostki klubowe

Czekamy na potwierdzenie wyników klasyfikacji klubów

-Polskiego Związku Tenisowego

-współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży prowadzonej

przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Według nieoficjalnych danych powinna być podwójna korona!!!

A co dalej??

Styczeń to okres transferów w tenisie , miło poinformować, że

Nasze szeregi zasilił  Mikołaj Lorens ,wielokrotny medalista Mistrzostw Polski .

Oprócz niego do klubu naszego przeszli:

Wieczorek Jan, Ćwiek Mikołaj, Wieczorek Antoni ,Kapela Tymoteusz,

Marusiak Borys.

Jednocześnie opuściła nas dwójka która przeniosła się do Sopotu,

Paulina Czarnik i Jakub Federowicz.

Im dziękujemy za dwa lata poświęceń i dobrych wyników

w barwach Górnik Bytom oraz życzymy dalszych sukcesów!

Zakończyła się walka o grant prezesa -2017

Poniżej najlepsza dziesiątka.

Uroczyste wręczenie nagród [zakończenie sezonu] odbędzie się z początkiem marca i będzie połączone z

otwarciem nowej hali!

A już od poniedziałku rusza kolejna edycja-2018.

Mistrzostwa Polski u-12 i u-16 będą pierwszą okazją do zdobycia punktów rankingowych!
1. Wojtek Marek 157,2

2. Maciek Ziomber 89,7

3. Jasiu Kopcik 53,8

4. Wojtek Kasperski 48,6

5. Paulina Czarnik 47,8

6. Marcelina Podlińska 45,9

7. Magda Hędrzak 45,1

8. Zuzia Wilk 44,4

9. Olivia Bergler 37,9

10. Emma Zakordoniec 32,4

files/zdjecia aktualnosci/grant 2017 medalisci.jpg

Brąz młodzików w Kaliszu

Serdeczne gratulacje dla Jasia Kopcika I Stasia Sławika, ich trenerów oraz dla rodziców za zdobycie brązowego medalu na HDMP w Kaliszu.Dużą satysfakcja dla klubu jest fakt,że zawodnicy ci trenują na codzień na naszym obiekcie.

V miejsce w Szczecinie,w HDMP zajęły skrzatki Olivia Bergler i Wiktoria Gasz.

Za tydzień HDMP kadetek i juniorek w Bielsku oraz kadetów i juniorów w Bytomiu oraz kolejne szanse na medale.

Zakończył sie również WTK młodzików w Chorzowie, gdzie  I miejsce w grze pojedynczej zajęli: Emilia Durska i Maciej Klasiński.

files/zdjecia aktualnosci/klasinski wtk chorzow.jpeg

W sobotę 9.12.2017 Kinga Wahl-Maniecka zajęła I miejsce w turnieju TENIS 10 w kategorii zielonej w Bytomiu.

Niedziela była pełna emocji również na naszym obiekcie, gdzie rozegrany został mikołajkowy turniej klubowy w 6 kategoriach.Wzięły w nim udział 48 osoby w wieku od 5 do 14 lat, którzy regularnie uczęszczają na zajęcia tenisowe w naszym klubie.Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Mikołaj.Poziom był bardzo wyrównany,nie brakowało też łeż, a najlepszymi okazali się:Kamil Gembus, Emila Zięba,Judyta Kozioł,Aleksandra Dzieża,Dominik Ćwikła oraz Jędrzej Kopiec.

files/zdjecia aktualnosci/turniej mikolajkowy 10.12.2017.jpg

 

Emma Zakordoniec z tytułem!

Emma Zakordoniec wygrała singlowy turniej kobiet w Chorzowie!

W najważniejszym meczu pokonała Aleksandrę Wierzbowską [Olsza Kraków]

6/1 7/6- gratulacje!

Tymek Kapela ,uczeń SPMS w której trenuje od września wygrał natomiast

Turniej deblowy WTK w Pszczynie.

Tam też III miejsce w singlu zajął Witold Czerenkiewicz.

Oprócz tego do ćwierćfinału singla OTK młodziczek w Sobocie doszła Emilia Durska.

A już w czwartek do Kalisza na finały HDMP Młodzików wybiera się nasza drużyna:

Jan Kopcik, Stanisław Sławik i Trener Mateusz Szmigiel.

Świetne wieści z Norwegii!

Maciej Ziomber i Wojciech Kasperski[obaj Górnik Bytom] wygrali turniej w Stavanger!

W finale pokonali parę Polsko-Brytyjską

Karol Paluch/Rahul Dhokia 6/3 7/6.

Magda Hędrzak [Górnik Bytom]nie chce być gorsza i awansowała do finału[w parze z Iriną

Shchetininą/Rosja] ,który odbędzie się jutro .

Dziś w półfinale były lepsze od duetu nr 1 imprezy:

Maria Tanesescu [Kanada]/Liisa Vehvilainen [Finlandia] 6/3 6/1.

files/zdjecia aktualnosci/stavanger debel.JPG

INFORMACJA DLA ZAWODNIKÓW

Dzięki staraniom pula nagród w rywalizacji

O grant prezesa wzrosła do 8 tys zł.

Aktualna klasyfikacja dostępna na stronie klubowej.

Nagrodzimy pierwszych 24 zawodników.

Jednak ,gwarantem otrzymania nagrody będzie

udział własny lub najbliższej rodziny na

Uroczystej gali która odbędzie na przełomie

stycznia i lutego ,po powrocie z

Australian Open Wojtka Marka, który

zapewnił już sobie zwycięstwo w grancie.

Walka o pozostałe miejsca zapowiada się

Do końca ciekawa.

Powodzenia wszystkim..

W tym tygodniu:

W. Marek -ITF Grade I -Floryda [USA]

M. Hędrzak,  M. Ziomber ,  W. Kasperski- ITF Grade V-Stanvanger [Norwegia]

M. Podlińska -Milowice-Futures 15 tys $

 

Dobry start naszych w Pszczynie i Zabrzu!

Na turnieju OTK Młodzików w Pszczynie w

Jutrzejszych finałach zaprezentują się

Jan Kopcik w singlu oraz para deblowa

Kopcik/Stanisław Sławik.

III miejsca zajęli:

Stanisław Sławik w singlu młodzików

Emilia Durska w singlu młodziczek

Olivia Bergler , Emilia Durska a także Maciej

Klasiński w deblu.

Powodzenia finalistom!!

Natomiast w Zabrzu rozegrano turniej WTK Skrzatów.

Nasi młodzi podopieczni ,uczniowie szkoły SPMS Bytom

Też wiedli prym!

Dominik Spychalski wygrał zarówno w turnieju singlowym

jak i deblowym, pozostałe miejsca na podium:

Mikołaj Ćwiek II w deblu

Witold Czerenkiewicz III w singlu

Tymoteusz Kapela III w singlu

Filip Maślanka III w deblu.

Brawo dla młodych!!!!!!

Wyniki finałów z Pszczyny  jutro ,jak i zapowiedź następnego tygodnia!!!

 

 

Koniec sezonu ,a Bytomianie nie zwalniają

Dziś kolejna ,IV już drużyna awansowała do grudniowych

Finałów Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski!

Młodzicy w składzie

Jan Kopcik i Stanisław Sławik pokonała bardzo groźną ekipę

KKT Wrocław 2/0.

Brawa dla zawodników i trenerów!

Przypomnijmy ,że awans zdobyły już drużyny:

Juniorek

Juniorów

Kadetów.

Szansa jeszcze przed kadetkami i skrzatkami.

Obie drużyny czekają wyjazdy do Wrocławia,

Kadetki z trenerem Koniuszem w składzie

Magda Hędrzak i Alexandra Schmidt rozegrają mecz z

KKT Wrocław ,natomiast skrzatki -Olivia Bergler,

Wiktoria Gasz [trener Szmigiel] zmierzą się z AZS Wrocław.

Dziś nasze młode zawodniczki pokonały TKS Kraków 3/0.

Kolejne sukcesy młodzieży

W zakończonym tunieju OTK w Zabrzu Olivia Bergler odniosła podwójny sukces.Wygrała w singlu jak i w deblu.

files/zdjecia aktualnosci/bergler 13.11.2017.jpg

Natomiast Magda Hędrzak wygrała OTK Kobiet w Bytomiu.Maciej Ziomber w OTK Mężczyzn dotarł do grupy finałowej, w której zajął IV miejsce.

Turniej Wojewódzki do lat 12 Bytom

Brawa dla naszych najmłodszych zawodników! Dominik Spychalski zwyciężył w grze pojedynczej i podwójnej a Pola Kasprzak zajęła III miejsce w grze pojedynczej.Przegraną o finał zrekompensowała sobie wygrywając turniej w grze podwójnej.

files/Zdjecia/spychalski wtk 1 singiel.jpg files/Zdjecia/spychalski wtk 1 debel.jpg

files/Zdjecia/WP_20171029_002.JPG

PRACA WRE!!

Coraz bardziej wyłania się nowa hala!

Przypomnijmy budowana dzięki dotacjom

-Ministerstwa Sportu i Turystyki [program

Modernizacji obiektów sportowych]

-Gminy Bytom[uchwałą Rady Miejskiej]

Z tenisowych informacji:

Skrzatki znów lepsze od koleżanek z SP Radzionków.

Olivia Bergler i Wiktoria Gasz wygrały 2/1 ,Olivia wygrała singla,

i wspólnie z Wiktorią były lepsze w deblu.

W tym tygodniu zmierzą się juniorki z drużyną Sokoła Chorzów [dawne CHTT]

Juniorzy, kadetki, kadeci i młodzicy są już w fazie międzyregionalnej!

Turniej Prezydenta Bytomia i KS Górnik Bytom

W dniach 14-15.10.2017 odbył się ostatni turniej z cyklu o Puchar Prezydenta Bytomia i KS Górnik Bytom.

Zwycięzcami turnieju zostali:w kat.35+ Michał Radecki pokonując w finale Tomasza Banasiewicza a w kat.50+ Marek Kapkowski był lepszy od Władysława Króliczaka. Został też rozegrany turniej pocieszenia, którego zwycięzcą został Tomasz Dziuba.Nagrody wręczał obecny na ceremonii Prezydent Bytomia Pan Damian Bartyla i Wiceprezes Klubu Pan Dariusz Łukaszewski.

 

files/Zdjecia/20171015_144531.jpg

files/Zdjecia/20171015_155004.jpg

 

Szkolenie trenerów i animatorów PZT

W dniu 7.10.2017 na naszym obiekcie odbyło się szkolenie trenerów i animatorów,prowadzone przez specjalistów PZT w szkoleniu TENIS 10: Krzysztofa Waltera i Jacka Multana. Do pokazu praktycznego pracy z dziećmi zaprosiliśmy nasze dzieci klubowe [Antoniuk Zuzia,Chojnacki Tymek,Domańska Paulina,Gołabek Bartek,Hajda Zosia,Kupczyk Paulina,Lesisz Pola,Pineles Max,Salbert Wiktor], którym serdecznie dziękujemy za przybycie wraz ze swoimi opiekunami.

files/Zdjecia/20171007_113814_resized.jpg

files/Zdjecia/20171007_115217_resized.jpg

files/Zdjecia/20171007_115311_resized.jpg

O SMS Górnik Bytom !

Ciekawy reportaż o naszej akcji

w wiadomościach TVP Katowice!

od 7 minuty i 30 sekundy.

Tenis w Polsce musi się rozwijać! 

a stworzenie SMS o profilu tenisowym jest 

strzałem w dziesiątkę ,aby przyspieszyć ten proces!

Aleksandra i Igor Bujdo 30.09.2017

Dzisiaj ślub Wasz, Państwo młodzi,
W takim dniu się zawsze godzi.
Życzyć szczęścia dni rozlicznych,
gromadki dzieci ślicznych.
Tylko One sprawić mogą,
Że nad życia trudną drogą.
Pośród smutków, zawsze, wszędzie,
Słońce Wam świeciło będzie.

 

Dzisiaj ślub Wasz, Państwo młodzi,
W takim dniu się zawsze godzi.
Życzyć szczęścia dni rozlicznych,
(czytaj całość na http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/zyczenia_slubne.html) I gromadki dzieci ślicznych.
Tylko One sprawić mogą,
Że nad życia trudną drogą.
Pośród smutków, zawsze, wszędzie,
Słońce Wam świeciło będzie.
Dzisiaj ślub Wasz, Państwo młodzi,
W takim dniu się zawsze godzi.
Życzyć szczęścia dni rozlicznych,
(czytaj całość na http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/zyczenia_slubne.html) I gromadki dzieci ślicznych.
Tylko One sprawić mogą,
Że nad życia trudną drogą.
Pośród smutków, zawsze, wszędzie,
Słońce Wam świeciło będzie.

Mistrzostwa Śląska

W związku z małą ilością zgłoszeń Mistrzostwa Śląska do lat 18 zostają odwołane.

Drużynowe Mistrzostwa

DMP -edycja Letnia [tylko z nazwy-większość odbyła się na hali]

4 x złoto + 1 srebro +1x IV m. +1 x V m.

Na zdjęciach drużyny Górnika które zdobyły

Tytuł Mistrza Polski 2017!

-kobiety

-mężczyźni

-juniorki

-juniorzy

Oraz

- ekipa kadetów wicemistrzowie Polski!

-młodzicy IV drużyna w Polsce

-skrzatki V ekipa w kraju.

Główni aktorzy:

David Poljak-Marcin Gawron-Wojciech Marek-Igor Bujdo-Błażej Koniusz-Patryk Janik

Justyna Jegiołka-Marcelina Podlińska-Zuzanna Wilk-Emma Zakordoniec

Wojciech Marek-Maciej Ziomber-Mikołaj Wrzoł-Wojciech Kasperski

Marcelina Podlińska-Zuzanna Wilk-Emma Zakordoniec-Magdalena Hędrzak-Dominika Paczena

Gabriel Biliński-Jakub Federowicz-Szymon Kierwak-Piotr Wiśniewski-Aleksander Borzych

Jakub Kopcik-Stanisław Sławik-Piotr Kusiewicz-Maciej Klasiński-Jakub Wolnik

Olivia Bergler-Pola Kasprzak-Zuzanna Kulczycka-Wiktoria Gasz.

Trenerami ekip byli:

Łukasz Kuboszek [Mężczyźni-juniorzy]

Mateusz Szmigiel [Kobiety-kadeci-skrzatki]

Błażej Koniusz [ juniorki]

Bogdan Głąb [młodzicy]

TO NIE KONIEC RYWALIZACJI-W GRUDNIU HALOWE MP!

Kolejne sukcesy młodzieży

Dominik Spychalski w  Pszczynie [16-17.09[ zakończył turnieju WTK do 12- stu z dwoma pucharami. Półfinał singla i finał debla w parze z Antkiem Wieczorkiem, natomiast [23-24.09] w Multisport Zabrze WTK do 12-stu,zajął I miejsce w singlu oraz w parze z Adrianem Bogaczem I miejsce w deblu.
files/zdjecia aktualnosci/spychalski 25.09.2017.JPG

Wielki Sukces Wojtka!

Na turnieju ITF Juniors grade II w Belgradzie

znakomicie spisał się Wojciech Marek.

Nasz zawodnik pokonał kolejno :

Ir. J. Groener[Norwegia] 6/3 6/0

IIr. M. Courtalon [Francja] 6/2 6/1

1/4F. M.Popovic [Serbia]6/2 3/6 7/6

1/2F. T.Droguet [Francja] 6/2 0/6 6/4

w Finale przegrał z J.Cerundolo [Argentyna] 2/6 1/6.

Również w deblu Wojtek [w parze z Czechem A .Paulsonem] dotarł

do półfinału!

Brawa dla zawodnika ,rodziców oraz trenerów;

Łukasza Kuboszka jako prowadzącego zawodnika i

Błażeja Koniusza, który był z Wojtkiem na wyjeździe w Belgradzie

Jest to najlepszy start 16 letniego Wojtka [Mistrza Polski do lat 18-u] w

Turniejach ITF Juniors!!

files/zdjecia aktualnosci/marek belgrag 2017.jpeg

Dobry tydzień naszych zawodniczek i zawodników!

OTK Juniorów[Zabrze]

Wojciech Kasperski[z Bilińskim] z tytułem

Jakub Federowicz [z Olechem] II ,a Piotr Wiśniewski [z Pośpiechem] III w deblu!!

Wojtek i Piotrek jutro grają jeszcze półfinały singla ,a może też spotkają się w finale???

Trzymamy kciuki!

OTK Młodzików [Pabianice]

Emilia Durska z tytułem w deblu!

Mistrzostwa Śląska Skrzatów [Bytom]

Olivia Bergler wygrała singla.

files/zdjecia aktualnosci/bergler ms i miejsce.JPG

Na III miejscu zakończyli w deblu:

Bergler/Zuzanna Kulczycka wśród skrzatek i

Dominik Spychalski [z Wieczorkiem] w deblu skrzatów.

ITF Juniors Kraków

ITF Memoriał Charliego Baraszkiewicza w Krakowie - pierwsze punkty w turnieju ITF, półfinał w deblu z Michałem Bylicą.

Gratulacje dla Wojtka Kasperskiego.

files/zdjecia aktualnosci/image001.jpg

8-10 i 15-17 Wrzesień Drużynowe Mistrzostwa Polski

DMP Skrzatek, Juniorek i Juniorów w Bytomiu.

Wstęp wolny

Startują:

Skrzatki:[8-10.09]

GAT Gdańsk, Promasters Szczecin, Olimpia Poznań, Adventage Bielsko-B., AZS Wrocław,

Legia Warszawa, Tie Break Warszawa, Górnik Bytom [Bergler,Gasz,Kasprzak,Kulczycka].

Juniorki:[15-17.09]

AZS Poznań, Legia Warszawa, Adventage Bielsko-B., CHTT Chorzów, MKT Łódź,

PKT Pobiedziska, Górnik Bytom[Kulik,Podlińska, Hędrzak,Wilk,Zakordoniec].

Juniorzy;[15-17.09]

AZS Poznań, Centrum Bydgoszcz, SKT Szczecin, Beskidy Ustroń, Legia Warszawa,

Warszawianka Warszawa, TKT Toruń, Górnik Bytom[Marek,Ziomber,Wrzoł,Kasperski].

files/zdjecia aktualnosci/19420489_10155348853722649_8552391383050423543_n.jpg

Seniorzy i Amatorzy Górnika Bytom

Seniorzy i Amatorzy Górnika Bytom, widoczni na 24 Miedzynarodowym turnieju Czarne Diamenty: Wladyslaw Kroliczak II w +65, Robert Baran (+45) i Jaroslaw Pineles (+35) na III miejscu w singlach. Debel Dariusz Łukaszewski/Robert Baran z tytulem , a Jaroslaw Pineles z partnerem na II miejscu w +35. W +65 Władysław Kroliczak tez II w deblu

files/zdjecia aktualnosci/CzarneDiamnety2017wyniki.jpg

Młodzicy i Skrzatki na podium

W Rudzie Śląskiej zakończył sie OTK do lat 12, w którym podwójną zwyciężczynią w grze pojedynczej i podwójnej została Oliwia Bergler a Pola Kasprzak zajęła III miejsce w singlu.Trzy dni później Oliwka wygrała również kolejny turniej OTK w grze podwójnej w Bielsku, pokonując po zaciętej walce wyżej sklasyfikowane zawodniczki.

Natomiast podczas Super Serii do lat 14 rozgrywanej w Gdyni, Stanisław Sławik zajął III miejsce w grze pojedynczej.

gratulacje dla zawodników, opiekunów i trenerów.

files/zdjecia aktualnosci/slawik III gdynia.jpg

 

Dobre wieści z Mazur!

Tylko 3 Polki przebrnęły I rundę turnieju

Futures Kobiet w Mrągowie, z tego

Dwie to nasze zawodniczki;

Paulina Czarnik [pokonała turniejową dwójkę

Jade Survijn z Francji] i

Marcelina Podlińska [pokonała Aleksandrę Buczyńską]

Paulina [wspólnie z Justyną Jegiołką ,która jest filarem

Naszej drużyny kobiet od 5 lat] dostały powołanie

Do reprezentacji Polski na Uniwersjadę tegoroczną ,która w drugiej

połowie sierpnia odbędzie się w Chińskim Tajpei.

Brawo dziewczyny!!!

ZNÓW O SOBIE DAJĄ ZNAC TENISISTKI i TENISIŚCI GÓRNIKA

W Żarach na OTK skrzatek dobry występ naszych 11-latek

Singiel

Pola Kasprzak -III

Zuzanna Kulczycka -V

Razem III w deblu!

W Zabrzu OTK K i M

Marcelina Podlińska  I

Zuzanna Wilk       III

A wśród mężczyzn

Karol Krawczyński II.

Seniorzy i Amatorzy

Władysław Króliczak I w singlu [+65]

Na Międzynarodowym Turnieju w Katowicach.

Wizualizacja naszego kroku do przodu!!!

Tak będzie wyglądać hala 4-kortowa klubu

Górnik Bytom ,wybudowana dzięki dotacjom

-Gminy Bytom

-Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dziś została podpisana umowa z Gminą !!!

files/zdjecia aktualnosci/wiz.jpg

files/zdjecia aktualnosci/wiz2.jpg

files/zdjecia aktualnosci/podpis.jpg

Mistrzostwa Europy do lat 16

Wojtek Marek[Górnik Bytom] w Ćwierćfinale Mistrzostw Europy kadetów !!!

Dziś pokonał kolejną, czwartą już, przeszkodę ,rozstawionego z nr 5

Kristijana Juhas [Serbia] 6/2, 6/2.

Jutro zawodnik gospodarzy ,nr 1 w Europie Timofey Skatov.

Brawa dla Wojtka i trenera Ł. Kuboszka.

w ćwierćfinale , Wojtek uległ 3/6 6/3 1/6.

Jest to i tak bardzo dobry wynik .

Dotychczas nasi zdobyli

złoto w deblu 

Mateusz Kowalczyk/Grzegorz Panfil [2003] u-16

Paula Kania z Magdą Linette [Poznań] [2008] u-16

srebro w singlu

Grzegorz Panfil [2004] u-16

brąz w singlu

Wojciech Marek [2015] u-14

Mistrzostwa Europy

Przed nami Indywidualne Mistrzostwa Europy Kadetów [u-16] w Moskwie [24-30 lipca]

Reprezentacja Polski to reprezentacja Górnika Bytom!!

Wojciech Marek i Maciej Ziomber , mistrzowie Polski 2017 [Wojtek juniorów, Maciek kadetów]

będą walczyć o jak najlepsze miejsca , trenerem reprezentacji został Łukasz Kuboszek.

Brawo i trzymamy kciuki!

Brawo Stasiu

Nasz zawodnik Stanisław Sławik zajął I miejsce w OTK Młodzików w Bielsku.Gratulacje dla zawodnika, rodziców i trenerów.

files/zdjecia aktualnosci/slawik bielsko.jpg

Wojtek Kasperski

Brawo dla naszego zawodnika Wojtka Kasperskiego za zajęcie I miejsca w Tenis Europe 16 kat 1. Point de Generations  Awinion - Francja

files/zdjecia aktualnosci/kasperski 1.07.2017.jpg

Wojciech Marek Mistrzem Polski !

Wojciech Marek (KS "Górnik" Bytom) zwyciężył w finale Mistrzostw Polski Juniorów. Srebro zdobył Daniel Michalski (Klub Tenisowy Legia Warszawa). Wynik meczu: 2:6 7:6 6:3. Gratulacje dla najlepszych 18-latków !

parę linków do stron opisujących wczorajszy sukces Wojtka i klubu Górnik Bytom.

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35026,21970142,tenisista-gornika-bytom-mistrzem-polski-juniorow.html

 

http://katowickisport.pl/tenis,wojciech-marek-mistrzem-polski-juniorow-w-tenisie,artykul,792688,1,12469.html

http://katowice.tvp.pl/32839942/16062017-godz-1850

Wyniki naszych zawodników w dnia dzisiejszego

Sandro Szic w finale debla w Mistrzostwach Polski Młodzików! - Jutro finał.
Jan Kopcik był w ćwierćfinale singla.

Miłe wieści z Pszczyny. Turniej wojewódzki skrzatek i skrzatów:
Pola Kasprzak najlepsza w singlu!
Wiktoria Gasz II w deblu.
Dominik Spychalski III w singlu.

Mistrzostwa Polski do lat 18- Chorzów i 14 Sobota

Do ćwierćfinałów awansowała trójka zawodników z Górnika Bytom: MARCELINA PODLIŃSKA, EMMA ZAKORDONIEC i WOJCIECH MAREK.Dzisiaj zmierzą się dwie nasze razem w walce o medal.Do tego mamy już dwa medale w deblu juniorek i szansę na medal w mikście.

Kolejne mistrzostwa tym razem do 14 lat zaczynają się w Sobocie, gdzie nasz klub reprezentować będą:JAN KOPCIK, STANISŁAW SŁAWIK I SANDRO SZIC.

Górnik Bytom będzie startował w tegorocznych Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Jak pamiętamy ,bronimy podwójnej korony ,gdyż w roku 2016 zarówno wśród Kobiet jak i Mężczyzn okazaliśmy

się bezkonkurencyjni.Tegoroczny cel to dwa medale!!

Finały zaplanowano na 22-24 wrzesień.

Składy Górnika w 2017:

Kobiety

Paula Kania,Justyna Jegiołka,Paulina Czarnik,Agata Borgman,Marcelina Podlińska,Zuzanna Wilk,Emma Zakordoniec i

Magda Hędrzak

Mężczyźni

David Poljak, Marcin Gawron, Wojciech Marek, Karol Duś, Patryk Janik, Błażej Koniusz,Igor Bujdo,Maciej Ziomber i

Karol Krawczyński

Na zdjęciach:

Drużyna kobiet[2016], drużyna męska[2016], Marcin Gawron i David Poljak [z Petrą Kvitovą]

files/zdjecia aktualnosci/dr kob.jpg files/zdjecia aktualnosci/dr mes.jpg  files/zdjecia aktualnosci/Petra-Kvitova-and-David-Poljak-tennis-31258795-1024-680.jpgfiles/zdjecia aktualnosci/marcin gawron.jpg

Dobre wieści.

Jan Kopcik w pólfinale singla, Sandro Szic wdeblu na Tennis Europe u14 w Kołobrzegu.Dziś bedą walczyc o finały.

Do tego  4 medale brązowe ma Mistrzostwach Polski U23, w pólfinale debla ITF Juniors w Bytomiu jest Maciej Ziomber.

Serdecznie zapraszamy od poniedziałku na kolejne Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów.

Liczymy na dalsze medale.

Bytom,Poznań, Kołobrzeg

W Polskim tenisie młodzieżowym ,jeden z najważniejszych tygodni .

W Bytomiu -największy międzynarodowy turniej

ITF JUNIORS , GRADE II-o Puchar Śląska

W Kołobrzegu -impreza Tennis Europe u-14

Natomiast w Poznaniu , Młodzieżowe Mistrzostwa Polski u-23.

Wszędzie startują nasi…

Trzymamy kciuki za dzisiejsze ćwierćfinały w Poznaniu:

Paulinę Czarnik [gra ćwierćfinał singla w Poznaniu]

Debele Agata Borgman/Czarnik i Karol Krawczyński/Max Steinberger a, także mikst Borgman/Karol Duś.

W Bytomiu i Kołobrzegu w I rundach głównego walczą :

Magda Hędrzak ,Emma Zakordoniec, Wojciech Marek ,Maciej Ziomber, Wojciech Kasperski, Sandro Szic

Jan Kopcik i Stanisław Sławik.

Maciek z tytułem w Zabrzu!

Maciej Ziomber po wygraniu w finale z Slatoslawem Ilynnickym [Ukraina] 6/2  6/1 zwyciężył w turnieju Tennis Europe u-16 ZABRZE CUP.
Teraz czas na ITF Juniors w Bytomiu.
Od nas wystąpią:
Magda Hędrzak ,Emma Zakordoniec, Wojciech Marek, Wojciech Kasperski i Maciej Ziomber.
files/zdjecia aktualnosci/ziomber zabrze.jpg

Tennis Europe

Po Radomiu ,następny przystanek to Zabrze.

4 naszych wygrało w I rundzie [Maciej Ziomber,Julian Radoń,Wojciech Kasperski i Piotr Gładysz]

Do ćwierćfinału dostali się Maciej

files/zdjecia aktualnosci/ziomber.jpg

i Julian,

files/zdjecia aktualnosci/radon.jpg

a w półfinale debla są

M. Ziomber/W. Kasperski oraz P. Gładysz [z J. Wajdemajerem-AZS Poznań]

Brawo za już…

 

Sukces Wojtka Kasperskiego.

W Radomiu odbył się coroczny turniej Tennis Europe.

Doskonale zaprezentował się Wojtek Kasperski,który wygrał turniej deblowy [w parze z Sz. Kielanem -PKT Pabianice]

oraz zajął III miejsce w singlu.

files/zdjecia aktualnosci/radom debel.jpg

Akcja "UWOLNIJ PASJĘ"

W dniu 26 maja na rynku Bytomskim odbyła się akcja„uwolnij pasję”, organizowana przez biuro promocji miasta.

Klub Górnik Bytom uczestniczył w akcji i zachęcał bytomian do gry w tenisa.

Na naszym stanowisku bez przerwy coś się działo…

files/zdjecia aktualnosci/uw pas.jpg

files/zdjecia aktualnosci/uwolnij pasje.jpg

Maciej Ziomber i Górnik Bytom na OOM w Zielonej Górze

Na zdjęciu Maciej Ziomber i trener Mateusz Szmigiel po zdobyciu ;

I miejsce w grze pojedynczej chłopców[Maciek] i klasyfikacji klubowej [Górnik

Bytom] na tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Oprócz Maćka ,zawodnicy Górnika zdobyli jeszcze dwa brązowe medale:

Debel chłopców

Wojciech Kasperski /Maciej Ziomber[obaj Górnik Bytom]

Debel dziewcząt

Magda Hędrzak [Górnik Bytom] z Laurą Duhl [Adventage Bielsko-Biała]

W klasyfikacji klubów Górnik ,wyprzedził Legię Warszawa i Adventage Bielsko-Biała, a

wśród województw Śląskie minimalnie uległo Mazowszu ,zajmując II miejsce.

files/zdjecia aktualnosci/OOM Z.GORA ziomber.jpg

Villach-Łódź -Zielona Góra. DOBRE WIEŚCI

ITF Juniors

Wojtek Marek już w ćwierćfinale

Tennis Europe

Jan Kopcik  również w ćwierćfinale

Wygrali już po dwa mecze!

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Magda Hedrzak i Maciej Ziomber w ćwierćfinałach, do tego

Magda jest już w półfinale debla , w ćwierćfinałach natomiast

Mamy pary Ziomber/Wojciech Kasperski i Jakub Federowicz /Szymon Kierwak w deblu chł.

oraz Julian Radoń [z J. Wędrochą] w mikście.

Jako klub mamy dużą szansę na wygranie klasyfikacji klubowej

Tegorocznej Olimpiady!

 

files/zdjecia aktualnosci/ekipa oom bytom.jpg

Staś Sławik wygrał dziś Mistrzostwa Śląska

Staś Sławik wygrał dziś Mistrzostwa Śląska do lat 14 !
Gratulacje od całego teamu Górnika Bytom

Sezon letni rozkręca się..

W Opalenicy na turnieju TE U-14 do finału debla awansował już

Sandro Szic [w parze z A. Bojarskim[Orzeł W-wa]]

Dziś wygrali z parą Kulakowski/Pieczkowski , jutro finał z Korelov[Rosja]/Samofalov[Ukraina].

W singlu najlepiej spisał się Jan Kopcik ,który awansował do 1/8 finału

Zaczęły się też wojewódzkie rozgrywki drużynowe.

Nasze skrzatki w składzie :

Oliwia Bergler, Wiktoria Gasz,Pola Kasprzak i Zuzanna Kulczycka [na zdjęciu]

files/Zdjecia/skrzatki druzyna.jpg

Pokonały ekipę Adventage Bielsko-Biała II i o awans do strefy międzywojewódzkiej

Zagrają z SP2 Radzionków.

O awans walczyć jeszcze będą także ;

Skrzaty -też z SP2 Radzionków

Kadeci II -z Adventage Bielsko-B.

Drużyny

Juniorek ,juniorów ,kadetów I i młodzików

Już są w strefie międzywojewódzkiej.

A od poniedziałku rusza Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży [Zielona Góra]

Reprezentować nas będzie 9 -ka zawodniczek i zawodników!!

Liczymy na medale i miejsce na podium w klasyfikacji klubowej!

OTK Kobiet i Mężczyzn-grupy 1-3.05.2017

Nie będzie eliminacji.Weryfikacja do turnieju głównego w niedzielę od 17.00 do 18.00.Losowanie o godz.18.05 spośród osób, które dokonały opłaty wpisowego. Gry rozpoczną się w poniedziałek 1.05.2017 od godz.9.00.

 

ITF Juniors – Trofeo Juan Carlos Ferrero

Wojciech Marek świetnie spisuje się w prestiżowym turnieju juniorów Trofeo Juan Carlos Ferrero.

Zmagania graczy do lat 18 odbywają się na kortach ziemnych w hiszpańskiej Villenie (kategoria grade 1). Nie powiodło się juniorkom.

Wojtek Marek rozgrywa turniej życia. Pokonał Hiszpana Alberto Colasa Sancheza 6:3, 6:2, Holendra Ryana Nijboera 3:6, 7:5, 6:1 i Francuza Jaimee Floyda Angele 4:6, 6:1, 7:5. W ćwierćfinale gra z Hiszpanem Alejandrem Davidovichem Fokiną (10. junior świata i 858. gracz rankingu ATP).

W deblu Marek i Brazylijczyk Mateus Alves wygrali z Angele i Brytyjczykiem Jackiem Molloyem 2:6, 6:4, 10:8 oraz Francuzem Maxence Broville i Davidovichem Fokiną 6:4, 6:1. W ćwierćfinale przegrali z Holendrami Jesperem De Jongiem i Nijboerem 4:6, 3:6.

files/zdjecia aktualnosci/17796861_10155098092362649_1386731078775470876_n.jpg

Wygrana Jasia!!

Jan Kopcik wygrał turniej OTK młodzików w Zabrzu!!!!

Gratulacje dla Jasia ,trenera B. Głąba i rodziców!!!

files/zdjecia aktualnosci/kopcik zabrze.jpg

Stanisław Sławik [w parze z Sebastianem Sową] zajęli II miejsce

W Bytomskim OTK kobiet i mężczyzn ,najlepiej spisał się

Patryk Janik ,zajmując II miejsce. Na III miejscu imprezę

Zakończył Karol Duś ,a u kobiet na IV Emma Zakordoniec.

Kolejny medal!!!

W zakończonych w Bydgoszczy Drużynowych Mistrzostwach Polski Kobiet  nasze dziewczyny Agata Borgman i Paulina Czarnik zdobyły brązowy medal.
Gratulujemy!!!
files/zdjecia aktualnosci/gwaizdy iii miejsce.jpg

Zuza Mistrzynią Polski

Zuzanna Wilk w parze z Julią Sokolovkaia zdominowały wszystkie rywalki w Halowych Mistrzostwach Polski Kobiet w Lublińcu i po zaciętej walce, dopiero w super tiebreaku, zwyciężyły pokonując w finale Martę Leśniak i Klarę Siłkę.

files/zdjecia aktualnosci/debel I sokolovskaia i wilk i II lesniak i silka.JPG

Ostanie wyniki z turniejów

Mistrzostwa Śląska Młodzików

W Zabrzu rozegrano M. Śląska, nasi spisali się bardzo dobrze:

Singiel- Jan Kopcik – I m. ,który wygrał zawody bez straty seta!!! i Emilia Durska – III m.

Debel- Jakub Wolnik -Im. [w parze z F. Wrona] orazJan Kopcik/Maciej Klasiński – II m a wśród dziewczyn Emilia Durska -IIm. [w parze z Z. Kosowska]

ITF Woman

W Egipcie zapunktowała Paulina Czarnik

Awansując do 1/8 finału w singlu i ¼ w deblu.

WTK Kadetów

Piotr Wiśniewski wygrał turniej ,w finale ograł byłego naszego zawodnika Olgierda Bańkowskiego 6/2, 7/5

A jak mało ,to w Puławach [OTK] Jakub Federowicz z tytułem w deblu!!!!

 

TENIS W SZKOLE

Fantastyczna informacja!!!

Szczegóły na plakacie..

Tenis w szkole. Nabór do klasy I-ej , a także do klas IV, V, VI i VII

files/Plakaty/Ulotka-dni-otwarte-versja7.jpg

Gala Sportu 24.02.2017

Dzisiejsza Gala jest świętem ludzi sukcesu, zarówno tych, którzy zdobywają punkty i medale, jak i tych którzy tworząc miejsca pracy, wytwarzając uznane i poszukiwane produkty, stają się wizytówką naszego miasta - mówił Damian Bartyla, Prezydent Bytomia podczas uroczystej Gali Sportu i Biznesu /24 lutego/. Nagradzamy osoby i podmioty, które osiągając sukces dostarczają nam dobrej energii, pokazują, że Bytom jest miastem przedsiębiorczych i kreatywnych ludzi sukcesu. Liderów, za którymi warto podążać - dodał prezydent. 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Bytomia oraz Sportowy Laur Bytomia jest dowodem uznania dla sportowców i przedsiębiorców, których sukces przełożył się na rozwój, dobry wizerunek i promocję miasta. Ideą przewodnią dzisiejszej Gali jest przekonanie, że sport i gospodarka, mogą się nawzajem wspierać i być jednym z fundamentów rozwoju naszego Miasta – mówił Damian Bartyla, Prezydent Bytomia podczas gali.

W bieżącym roku do nagrody Sportowy Laur Bytomia zgłoszono 21 kandydatów w następujących kategoriach: sportowiec i sportsmenka senior, sportowiec junior, drużyna, trener lub działacz sportowy, dorobek sportowy i mecenas sportu. W tym roku po raz pierwszy Damian Bartyla, Prezydent Bytomia przyznał dodatkową statuetkę dla sportowca amatora oraz nagrodę specjalną za wybitne zaangażowanie sportowe. Do Nagrody Gospodarczej nominowano dziewięciu kandydatów w trzech kategoriach oraz przyznano nagrodę specjalną w kategorii Menadżer Roku.

W kategorii „Sportsmenka (Senior)” nominowano trzy zawodniczki: Agatę Borgamn, Beatę Pacut oraz Magdalenę Czaplik. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii „Sportsmenka (senior)” otrzymała Beata Pacut - judoczka GKS „Czarni” Bytom, zwyciężczyni m.in. zawodów w randze Pucharu Świata European Judo Open Women w Warszawie, zdobywczyni piątego miejsca Pucharu Europy Seniorów w Dubrowniku i drugiego miejsca Pucharu Europy Seniorów w Bratysławie, wicemistrzyni Polski Seniorek, brązowa medalistka Pucharu Świata European Judo Open w Talinie.

W kategorii „Sportowiec (Senior)” nominacje otrzymali: Michał Sowa i Marek Szczepański. Sportowy Laur Bytomia 2016 trafił do Michała Sowy – Mistrza Świata w kata indywidualnym karate tradycyjnego oraz Mistrza Polski w kategoriach: kata indywidualne, kumite indywidualne i w konkurencji fukugo. Sowa jest również laureatem III miejsca klasyfikacji ogólnej w kategorii Senior Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego.

 W kategorii „Sportowiec” lub „Sportsmenka (junior)” nominowano: Michała Kłoskę, Patrycję Konarską, Wojciecha Marka i Jakuba Sobotę. Kapituła nagrody statuetkę w tej kategorii przyznała Michałowi Kłosce - Mistrzowi Świata w fukugo oraz wicemistrzowi świata w konkurencji kata. Kłoska to również Mistrz Polski w karate tradycyjnym – kata indywidualne, kumite indywidualne oraz fukugo, a także zwycięzca Turnieju Super Karatedo Junior Word Grand Prix w Tokio.

 Nominacje w Kategorii „Drużyna” otrzymały: Seniorki GKS Czarni Bytom, KS Górnik Bytom, Seniorki TMH Polonia Bytom i Drużyna Piłki Wodnej Juniorów i Młodzieżowców Waterpolowego Towarzystwa Sportowego. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii Drużyna otrzymała Drużyna KS Górnik Bytom - Mistrzynie Polski w tenisie ziemnym w 2013, 2015 i 2016 roku.

W kategorii dorobek sportowy - całokształt kariery nominowano: Marka Broncela, Tadeusza Nikodemowicza oraz Grażynę Wojciechowską. Statuetkę przyznano Tadeuszowi Nikodemowiczowi - trenerowi hokeja Polonii Bytom, który od 40 lat związany jest z klubem i swoim doświadczeniem oraz wiedzą wspiera sztab szkoleniowy, trenerów i działaczy klubu. Odznaczony jest Złotym Krzyżem Zasługi oraz brązową odznaką „Za Zasługi dla Sportu” Ministra Sportu i Turystyki.

W kategorii „Trener - działacz sportowy” nominacje otrzymali: Dariusz Łukaszewski, Andrzej Secemski i Piotr Wicher. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii Trener – działacz sportowy otrzymał Piotr Wicher – od 1972 r. związany z judo GKS „Czarni” Bytom jako zawodnik, trener i działacz. Za swoje zasługi uhonorowany i odznaczany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski.

WTK do 12 Chorzów

Wiktoria Gasz zajęła III miejsce w Wojewódzkim Turnieju do lat 12 w Chorzowie, w grze pojedynczej.Serdecznie gratulujemy.

ZDROWO TENISOWO

Górnik Bytom we współpracy z Fizjofitem organizuje kolejny raz okresową ocenę sprawności dzieci i młodzieży grającej w tenisa Cel:
- optymalny rozwoju fizyczny
- zminimalizowanie ryzyka kontuzji w przyszłości
Dodatkowo na bazie testów możliwość przygotowanie indywidualnego programu treningowego do okresu przygotowawczego i wyznaczenie priorytetów treningowych

CZYTAJ WIĘCEJ

Więcej...

Ostatnie wiadomości

Paula Kania została powołana do reprezentacji Polski na turniej Fed Cup [Tallin 8-12 luty]
Wojciech Marek został powołany do reprezentacji u-16 na Drużynowe Mistrzostwa Europy [3-5 luty i ew. finał 17-19 luty]
Jan Kopcik był w finale OTK młodzików w Zielonej Górze.
Pola Kasprzak zajęła II miejsce w WTK [Chorzów].

Mistrzostwa Polski Kobiet U23

Informujemy ,że wyniki i plan gier Mistrzostw Polski Kobiet [do lat 23] znajdują się:

http://portal.pzt.pl/TournamentResults.aspx?CategoryID=19&Male=K&TournamentID=69D3B493-5FCA-447C-B813-EA27E30A6A73

Natomiast jutro od 10 relacja live z mistrzostw:

www.lajfytv.pl

Dwa finały deblowe Pauli.

Przebywająca w USA ,Paula Kania grając w parze z

Katarzyną Piter ,dwukrotnie dotarła do finału debla w :

Daytona Beach i Orlando.

Od poniedziałku trzeci start ,tym razem w Wesley Chapel.

Życzymy powodzenia i w singlu i deblu…

A już w lutym puchar Federacji w Tallinie. Do czteroosobowej reprezentacji Polski

Powołana została  Paula.

Również młodzi będą walczyć!

Wojciech Marek w Doniecku [ITF juniors grade II]

Magda Hędrzak w Siroki Brijeg [ITF juniors grade V]

A w Mistrzostwach Polski do lat 23 ,wystąpią Agata Borgman ,Marcelina Podlińska ,Sonia Grzywocz,Emma Zakordoniec

i Maciej Ziomber.

files/zdjecia aktualnosci/16114863_1243870085707385_6621144619452448040_n.jpg

Halowe Mistrzostwa Śląska Skrzatów 14-15.01.2017

W Bielsku Dominik Spychalski zajął III miejsce przegrywając z faworytem turnieju

files/zdjecia aktualnosci/2017/spychalski III msl bielsko.jpg

Halowe Mistrzostwa Polski do lat 18

Z Mistrzostw Polski juniorów tenisiści Górnika Bytom wrócą z 4 medalami!!!

Jakiego koloru …dowiemy się w weekend.

W półfinałach singla i debla są Marcelina Podlińska wśród juniorek i Maciej Ziomber u juniorów.

Halowe Mistrzostwa Polski

Nasza para Maciej Ziomber/Wojciech Kasperski zdobyła tytuł wicemistrzów Polski w deblu, natomiast

Z brązem wracają

Maciek [w singlu] i Juliań Radoń/Szymon Kierwak w deblu.

W MP skrzatów najlepiej spisała się Oliwia Bergler,która dotarła do II rundy.

Aktualnie zaczynają się MP juniorów [Toruń] i młodzików [Sobota]

Nas reprezentują

Marcelina Podlińska, Zuzanna Wilk, Emma Zakordoniec ,  Maciej Ziomber i Jakub Federowicz [juniorzy]

Emilia Durska,Stanisław Sławik i Jakub Wolnik [młodzicy]

Liczymy na powiększenie dorobku medalowego .

files/zdjecia aktualnosci/ziomber.jpg

KOMPLET MEDALI DLA NASZYCH DRUŻYN!!!

W zakończonych w ten weekend finałach zdobyliśmy
3 medale:
ZŁOTO KADETKI
W Bielsku nasze dziewczyny pod wodzą Błażeja Koniusza
pokonały;
W ćwierćfinale PKT Pobiedziska 3/0
W półfinale Orzeł Warszawa 3/0
W finale CHTT Chorzów 3/0
Brawo dla Magdy Hedrzak i Emmy Zakordoniec które wygrały wszystkie
swoje single, a także  dla Aleksandra Schmidt ,która grała we wszystkich
deblach!!

files/zdjecia aktualnosci/kadetki zlote hdmp.JPG
SREBRO KADETÓW
W Bytomiu drużyna prowadzona przez Łukasza Kuboszka w drodze do
finału ograła:
DeSki Warszawa 2/1 oraz w półfinale SKT Szczecin 3/0.
Dziś nie daliśmy rady faworytom ,drużynie Legii Warszawa.
Brawo ;
Wojciech Kasperski ,Julian Radoń i Wojciech Marek!

files/zdjecia aktualnosci/kadeci srebro hdmp.JPG
BRĄZ JUNIOREK
Z Bydgoszczy z III miejscem wróci ekipa juniorek z trenerem Mateuszem
Szmiglem.
Wygraliśmy z PKT Pobiedziska 3/0 ,ale w półfinale po zaciętej walce
przegraliśmy z AZS Poznań 1/2.
W meczu o III miejsce ,nasze juniorki były lepsze od STK Sopot.
Brawa dla Marceliny Podlińskiej [wygrała wszystkie single]i Zuzanny Wilk

 

Wielkie gratulacje dla Sonii!!!!

Sonia Grzywocz na turnieju WTA 10 TYS. $ w tureckiej Antayli dotarła 
do finału debla!!!
Grajac w parze z Amerykanką Caitlyn Williams w ćwierćfinale wygrały z
Shakhraychuk [Ukraina] /Van langendonck [Belgia] 6/4, 7/5 w półfinale z
Marfutina [Rosja]/Sliusar[ [Ukraina] 6/2,6/3 !!
W finale uległy 
Burcić[Bośnia]/ Eikeri [Norwegia] 1/6 ,1/6.
Brawo
files/zdjecia aktualnosci/grzywocz 18.12.16.jpeg

Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski do lat 12 i 14 9-11.12.2016

 Finały Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski u-12 i u-14 zakończone.
Nasz bilans;
III miejsce młodzików
VI miejsce skrzatek
W Bytomu podopieczni Igora Bujdo pokonali Flotę Gdynia 2/1, w 1/2 finalu 
ulegli AZS Poznan [późniejszy mistrz] 0/3,a w meczu o brąz
byli lepsi od Mera Warszawa 2/1.
Trzy single wygrał Piotr Gładysz [gratulujemy] ,a w wygranych deblach 
partnerem był Jakub Federowicz!
Drużyna skrzatek rozgrała swoje mecze w Zabrzu, przegraliśmy z RP SPORT Olsztyn 0/3,
następnie pokonaliśmy BKT Adventage Bielsko-Biala 2/1 [zapunktowały:
Emilia Durska w singlu i debel Durska/Oliwia Bergler] oraz w meczu o V lokatę przegraliśmy z 
Olimpią Poznań.
Gratulujemy udanego startu obu ekipom i przypominamy ,że przed nami jeszcze 3 szanse medalowe
w tym roku!!
W dniach 16-18 XII odbęda się finaly ;
Juniorek w Bydgoszczy
Kadetek w Bielsku
Kadetów w Bytomiu

Magda Hędrzak

W rozgrywanym turnieju Kadetek w Puszczykowie Magda zdobyła w grze pojedynczej i podwójnej I miejsce. Gratulacje!!!

files/wyniki sportowe/hedrzak I sid puszczykowo.JPG

Pracowita Sobota na naszych Kortach!!!

Udane Drużynówki!
W walce o awans do finałów Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski dziś
swoje mecze wygrali;
-Kadeci ,którzy pokonali Adventage Bielsko-Biała 3/0 [u nas grali W. Marek i W. Kasperski]
-Młodzicy ,ci byli lepsi od Grzegórzecki Kraków 2/0 [Piotrki Gładysz i Wiśniewski]
W piątek przegrały skrzatki [z Grzegórzecki Kraków]
Do finałow wprowadziliśmy 4 drużyny :
Juniorki [jadą do Bydgoszczy]
Kadetki [będą grać w Bielsku]
Kadeci [gramy W Bytomiu]
te finały odbędą się w dniach 16-18 XII
Tydzień wcześniej będziemy gościć 8 najlepszych drużyn młodzików!
Do tej pory mamy na koncie-przypominany
4 Tytuły  MISTRZÓW POLSKI
kobiety,męzczyźni ,juniorki ,mężczyźni [hala]
a do tego 
Wicemistrzostwo kadetów i dwa III miejsca [ Młodzicy i kobiety-hala]
Również w dniu 26 XI odbył się u nas turniej Tenis-10 ..
Z naszych najlepiej spisali się;
Alex Biegalski ,który wygrał kategorię pomarańczową
Wojciech Salbert który był III w kategorii czerwonej
Na zdjęciu Alex Biegalski
files/zdjecia aktualnosci/BIEGALSKI 26.11.2016.jpg

OTK 16 Częstochowa

files/zdjecia aktualnosci/20161121_145600.jpg

Nasi młodzicy , którzy już w grudniu będą walczyć o medale Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski udanie zaprezentowali się w turnieju kadetow, obaj dochodząc do półfinału (Piotr Gładysz, Jakub Federowicz)
W deblu dobrze zaprezentował się też Julian Radon , który zajął I miejsce

Kolejna wygrana

1. Grzegorz Panfil znów wygrywa debla!
2.Udana inauguracja Halowych DMP..
Skrzatki pokonały CHTT Chorzów 2/1,a punkty dla nas zdobyły;
Oliwia Bergler w singlu i debel Bergler/Emilia Durska. trenerem druzyny był Igor Bujdo.

Francja zdobyta

Open Brest Arena Credit Agricole, Brest (Francja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 106,5 tys. euro

Mateusz Kowalczyk i Sander Arends wygrali wspólnie turniej ATP Challenger Tour w Brest. Polak i Holender pokonali w finale parę Marco Chiudinelli / Luca Vanni 6:7(2), 6:3, 10-5.

Gratulujemy wygranej.

files/zdjecia aktualnosci/kowalczyk 23.10.16.png

Turniej o Puchar Prezydenta Bytomia

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w organizowanym na naszym obiekcie turnieju w dniach 22-23.X.2016.W turnieju wzięło udział 50 osób.Rozegrane zostały 4 kategorie. Do lat 8 I miejsce miejsce zajął Alex Biegalski a II Wiktor Salbert, do lat 12 I miejsce przypadło Kindze Wahl-Manieckiej a II Witkowi Czerenkiewiczowi.W kategorii Open zwyciężył Piotr Wiśniewski pokonując w finale Andrzeja Kusia.Michał Piękoś został zwycięzcą kategorii +40, gdzie w ostatnim meczu zmierzył się z Tomaszem Dziubą.Rozegrany został również turniej pocieszenia,z którego to zwycięską ręką wyszedł po zaciętym boju Bartłomiej Spychalski a Bianka Mazurkiewicz musiała zadowolić się II miejscem.

Oficjalnego wręczenia nagród dokonał Przeydent Miasta Bytom Damian Bartyla.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

files/artykuly/20161023_135046.jpg

DOBRE WIEŚCI ZE ŚWIATOWYCH KORTÓW

Paula Kania i Danka Kovinić pokonały Timeę Babos, i Anastazję Pawluczenkową, i awansowały do półfinału halowego turnieju WTA Premier w Moskwie.

Mateusz Kowalczyk i partnerujący mu Holender Sander Arends rownież awansowali do półfinału turnieju gry podwójnej rozgrywanego na kortach twardych w hali challengera w Breście.

SIŁA W GÓRNIKU- -TRZYMAMY KCIUKI!

 files/zdjecia aktualnosci/Paula Kania Ningbo.jpg

MAMY DWA TYTUŁY DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

W Poznaniu drużyna kobiet pokonała AZS Poznań ,
Swoje mecze singlowe bez straty seta wygrały:
Justyna Jegiołka,Marcelina Podlińska i Paulina Czarnik.
Paulina Lewandowska przegrała swój mecz 1/2 ,co dało nam tytuł 
jeszcze przed deblami [3-1 i sety 7-2]
Wczoraj w półfinale wygraliśmy z ekipą Orzeł Warszawa 6/0 
mecze wygrały 
Justyna Jegiołka ,Agata Borgman ,Paulina Lewandowska i Marcelina Podlińska w singlach oraz deble
Lewandowska/Podlińska i Borgman/Czarnik
Kapitanem drużyny był Mateusz Szmigiel.
 
W Bytomiu natomiast dopiero ostatnia gra zadecydowała o zdobyciu przez 
Górnik Bytom mistrzostwa Polski.
Górnik Bytom pokonał Grunwald Poznań 4/3
wyniki
Grzegorz Panfil - Andrzej Kapaś    6/7  3/6
Błażej Koniusz  - Karol Drzewiecki 6/3  4/6  5/7
Wojciech Marek - Michał Nispoń    6/3  6/4
Mateusz Kowalczyk-Hubert Gąsiorek 6/4  6/3
Igor Bujdo     -Filip Urban    6/4  6/2
po singlach 3/2 dla Bytomian
deble
Panfil/Bujdo   -Kapaś/Urban   3/6  3/6
Kowalczyk/Koniusz -Drzewiecki/Nispoń 6/4  6/2
Wczoraj w półfinale Górnik pokonał Beskidy Ustroń 7/0
Zapunktowali:
Panfil,Koniusz ,Kowalczyk,Bujdo i Patryk Janik w singlach oraz
Panfil/Kowalczyk i Bujdo/Janik w deblu.
Kapitanem drużyny był Łukasz Kuboszek.
GÓRNIK BYTOM -DOMINATOR KLUBOWYCH ROZGRYWEK W POLSKIM TENISIE!!!!
 
POŻEGNANIE GRZEGORZA...
Następcy pojawiają się..
Przy okazji drużynowych Mistrzostw Polski pożegnaliśmy 
Grzegorza Panfila.
Spędził u nas 19 sezonów,zdobywając dla nas i siebie wiele tytułów ,medali MP.
Jeszcze raz -DZIĘKIIIIIIIIIIIIIIIII GRZESIUUUUUUUUU.
 
Oprócz zdobycia dwóch tytułów DMP,bardzo dobrze zaprezentowali nasi młodzi tenisiści ,miejmy nadzieję ,że 
pójdą w ślady Grzegorza.
Mistrzostwa Śląska młodzików
Im JAN KOPCIK
IIm STANISŁAW SŁAWIK
razem wygrali debla...
IIIm EMILIA DURSKA i Im w grze podwójnej.
 
Turniej wojewódzki skrzatów
IIm Wiktoria Gasz
IIIm Pola Kasprzak
debla wygrały nasze
Gasz/Zosia Zasadzień.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek

Juniorki K.S.Górnik Bytom po trzech latach powróciły na najwyższe miejsce podium Drużynowych Mistrzostw Polski w składzie: Marcelina Podlińska,Dominika Paczena, Zuzia Wilk, Emma Zakordoniec, Sonia Grzywocz,Karolina Bogus, Magda Hędrzak i kapitan Błażej Koniusz.

files/zdjecia aktualnosci/zlote juniorki 2016.JPG

Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów

W Bydgoszczy kadeci przegrali z Legią W-wą, ale jednocześnie zostali wicemistrzami Polski.
Skład: Paweł Godek, Wojtek Kasperski, Julian Radoń, Olgierd Bańkowski i Kapitan Łukasz Kuboszek
files/banery/II kadeci 2016.jpg
 

Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików

Na rozegranych Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików w Poznaniu,
drużyna Górnika Bytom zajęła IIImiejsce.
Pokonali Flotę Gdynia 4/2,w 1/2 finału ulegli AZS Poznań 1/5 i w meczu o
brąz byli lepsi od Grunwald Poznań 5/1.
Pod wodzą Bogdana Głąba grali w składzie:
Federowicz Jakub, Gładysz Piotr,Wisniewski Piotr,Borzych Aleksander i Kopcik Jan.
files/banery/III miejsce mlodzicy 2016.jpg

IV Bytomski Piknik Biznesu i Sportu.

W dniu 2 września na kortach KS Górnik Bytom odbył się IV Bytomski Piknik Biznesu i Sportu.

Gościliśmy wielu znamienitych gości,a także pokazaliśmy trening naszych najmłodszych adeptów.
Wierzymy ,że impreza przekona wielu nowych potencjalnych partnerów do tak pięknej dyscypliny ,jaką jest tenis.
files/zdjecia aktualnosci/2 wrzesnia 2016.jpg

Za nami kolejny piękny dzień tenisa.

W Ostravie rozegrano [31.08] ponownie mecz tenisowy;
ŚLĄSK-MORAWY.
Wygrała ekipa z Czech 55-30,a w poszczególnych kategoriach:
u-10   14:11 dla Śląska

files/zdjecia aktualnosci/u 10 morawy sierpien 2016.JPG
u-12   19: 1 dla Moraw
u-14   15:5  dla Moraw
u-18 remis 10;10.
Najlepiej z NASZYCH zawodników klubowych zagrali:
Marcelina Podlińska w U18 i Dominik Spychalski  w U10,którzy wygrali po 2 single i debla....

Mecz Śląsk-Morawy będzie kontynuowany w 2017 roku.....

files/artykuly/morawy sierpien 2016.JPG

Luxemburg,Bydgoszcz,Nowy York ,Bytom

Świetne wieści z tennis Europe u-14 z Luksemburga;

Finał Jakuba Federowicza,Ćwierćfinały Piotra Wisniewskiego i Aleksandra Zdzuja,
Kuba zagra o tytuł z Jaszą Szajrychem
http://te.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=09D2A5C3-A46D-4793-9816-A58E928089BB
 
Ćwierćfinał w singlu [fUTURES 25 tys.$] Grzegorza Panfila,w deblu dotarł do finału
 
Paula Kania przygotowuje się do eliminacji US-Open w Nowym Yorku
Bytom będzie organizatorem finałów drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek!!!

Olimpiada w Rio,Challenger, Futures, DME

Paula Kania jedzie na Olimpiadę do Rio!!!!
Będzie drugą osobą z Górnika Bytom, która wystąpi w deblu wspólnie z Klaudią Hans- Ignacik.
zachęcam do przeczytania....

files/zdjecia aktualnosci/ladies2.jpg

Losowanie Pauli,
Rozlosowano turniej deblowy kobiet Olimpiady w Rio...
Paula Kania i Klaudia Jans-Ignacik spotkają się z Kanadyjkami Eugenie Bouchard i Gabriela Dabrowski.
Bouchard znana jest ze znakomitych startów w wielkoszlemowych turniejach w singlu w 2014 roku. Osiągnęła wówczas półfinału Australian Open i Rolanda Garrosa oraz finał Wimbledonu. W swoim olimpijskim debiucie wystąpi w deblu w parze z Gabrielą Dabrowski , która wywalczyła trzy tytuły w głównym cyklu, z czego jeden wspólnie z  Alicja Rosolską.
 
Zmienne szczęście Mateusza i Grzegorza , 
Liberec -Challenger ATP 
Mateusz Kowalczyk wspólnie z Kamilem Majrzakiem po II wygranych są w półfinale imprezy!!!!
Essen -Futures ATP
Grzegorz Panfil doszedł do ćwierćfinału ,gdzie dziś uległ Peterowi Torebko [Niemcy]
 
Drużynowe Mistrzostwa Europy.
Reprezentacja Polski Kadetów we Francji podczas Drużynowyh Mistrzostw Europy zajęła VI miejsce.
W ćwierćfinale ulegli Szwajcarii [1/2] ,następnie pokonali Austrię [2/1] i też 1/2 ulegli Bułgarii.
Trzymamy kciuki za Mateusza oraz za Paulę,która zagra mecz w sobotę...

Drużynowe Mistrzostwa Europy

Kadeci pokonali kolejno Węgry, W.Brytanię i dziś Czechy!!! Brawo trener Łukasz Kuboszek i Wojtek Marek , który wygrał wszystkie single!!!
Od 1 sierpnia finały (8 państw) we Francji...
U juniorek III miejsce w grupie i bez awansu do top 8....
Marcelina Podlinska z jednym singlowym zwycięstwem...

files/zdjecia aktualnosci/20160727_143146-1_resized.jpg

Wyniki z tego tygodnia:

ITF Juniors -Veska Cup[Czechy] 
Wojciech Marek dotarł do półfinału debla i ćwierćfinału singla!!
OTK -memoriał J. Celta
Nasz trener Błażej Koniusz bez straty seta okazał się najlepszy w singlu ,a z Patrykiem Janikiem wygrał też debla!!
W singlu III był Karol Duś..
U dziewcząt Paulina Lewandowska po 4 brązowych medalach Mistrzostw Polski,jakie wywalczyła w tym roku,tym razem dwukrotnie była ii [singiel i debel]
We Wrocławiu natomiast zaczyna się turniej młodzików
Tennis Europe grade II w którym grają nasi :
Piotr Gładysz ,Jakub Federowicz ,Sandro Szic ,Piotr Wiśniewski i Jan Kopcik..
Dwaj ostatni pomyślnie przebrnęli przez eliminacje....

Dalej głośno w Europie o Górniku Bytom!!

Świetne wieści o sukcesach naszych zawodników w turniejach deblowych w całej Europie:

Brunszwik [Niemcy]

Mateusz Kowalczyk osiągnął finał w Challengerze ATP ...

grając w parze z Chorwatem Sancicem,po pokonaniu 3 par w finale przegrali po 3-setowej walce[ mając 3 piłki meczowe...]

Telfs[Austria]

Grzegorz Panfil [w parze z A. Kapasiem] wygrał turniej Futures ITF, pokonując w finale parę Meis[Niemcy]/Schroll[Austria] 7/5  7/5.

Slovenskiej Lupcy (Słowacja) 

Magdalena Hędrzak w parze z  Aleksandrą Wierzbowską w turnieju TE 16  PEPAS CUP 2016  zajęły pierwsze miejsce w turnieju deblowym.

 Wilno [Litwa]

Piotr Gładysz [z J. Wajdemajerem] najlepsi w  Tennis Europe u-14 , w finale lepsi od Liepins [Łotwa]/Sabalauskas[Litwa] 6/2  6/4

Wyniki

Mistrzostwa Polski w kategoriach młodzieżowych,które wchodzą do klasyfikacji współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży,prowadzonej przez Ministerstwo Sportu.

Liczą się wyniki letnich MP do lat 14 ,16,18 i 21.
Punktacja dostępna pod linkiem
Zawodnicy Górnika Bytom, w tych imprezach zdobyli ;
ZŁOTO
Agata Borgman -debel [mp 21]
Wojciech Marek -mikst [mp 16]
SREBRO
Agata Borgman -singiel [mp 21]
Marcelina Podlińska -singiel [mp18]
Iga Odrzywołek -debel [mp 21]
Marcelina Podlińska -debel [mp 18]
Dominika Paczena- debel [mp 18]
Julian Radoń -debel [mp 16]
Wojciech Kasperski -debel [mp 16]
Iga Odrzywołek -mikst [mp 21]
BRĄZ
Paulina Lewandowska -singiel [mp 21]
Sonia Grzywocz -debel [mp 18]
Zuzanna Wilk- debel [mp 18]
Piotr Gładysz -debel [mp 14]
Agata Borgman -mikst [mp 21]
Max Steinberger- mikst [mp 21]
Do tego nasi zawodnicy aż 8-krotnie otarli się o medal ,będąc w ćwierćfinale.
To wszystko złożyło się na historyczny wyczyn :
Górnik Bytom po II miejscu w tejże klasyfikacji w ostatnich 4 latach, został 
zwycięzcą !!!
nieoficjalne [policzone  przez nas] wyniki;
1. Górnik Bytom      249,5
2. AZS Poznań        211
3.Return Radom      111,5
4.STK Sopot           106,5
5. Legia W-wa        100,5
6.Adventage Bielsko-B.75
7. MKT Łódź               74,5
8.Angie Puszczykowo   60
9. De Ski W-wa          58
10.AZS Łódź   i
 Akademia Ten. Pol-star Lublin po 42,5
Na nasz dorobek zapracowało 26 zawodników ,zdobywając kolejno ;
Borgman       42
Lewandowska 22,5
Podlińska       21,5
Odrzywołek    21
Krawczyński   17,5
Paczena         16,5
Steinberger    16
Duś              13,5
Wilk             13
Grzywocz      12
Marek            9,5
Bogus            8,5
Hedrzak         6,5
Radon i Kasperski po  5,5
Bańkowski     4.5
Zakordoniec    3
Gladysz          2,5
Federowicz i Zdzuj po  2
Borzych         1,5
Wiśniewski, Szic i Schab po 1
Kopcik i Sławik po 0,5
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM!!!!!!
Także kadrze trenerskiej.....
Wiemy ,że trudniej się broni pozycji niż atakuje , ale .....
Niestety o tych szczegółach nie doszukają się państwo na stronach Polskiego Tenisa.....
A szkoda ,bo wszyscy cały czas zapominają ,że bez klubów [silnych],
nie będzie w Polsce rozwoju tej pięknej dyscypliny!!!!